Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טנטרה

טנטרה היא מושג הינדי, שהוא הרעיון של מעבר לגוף האישי של האדם ולחוות איחוד עם כל היצורים החיים.

טנטרה היא לא רק סקס. זה קשור לאיחוד הניגודים והאנרגיה הפנימית שזורמת בכל דבר ביקום.

טנטרה היא מילה בסנסקריט שפירושה "ארוגים יחד". זהו תרגול רוחני הודי עתיק שמלמד את האמיתות האוניברסליות של החיים והחיים. הטנטרה כוללת מדיטציה, יוגה וטכניקות מיניות.

טנטרה היא סוג של תרגול רוחני שראשיתו במאה ה-15 המוקדמת. זוהי מסורת הינדית שעברה לאורך דורות. משמעות המילה טנטרה היא "ארוגים יחד".

המטרה של הטנטרה היא להתחבר לאני הגבוה שלנו ולאלוהי. המטרה של הטנטרה היא לא להיות יותר דתי, אלא יותר קשור ויותר בהתאמה לעצמנו.

מתרגלים טנטרים מאמינים שסקס יכול לשמש כאקט של פולחן או תפילה, ששורשיו בהינדואיזם. ניתן לראות במין מעשה של אהבה, אינטימיות וקשר בין שני אנשים המחויבים זה לזה.

טנטרה היא מסורת הינדית שניתן לתרגם כ"פולחן" או "טקס קדוש".

לעתים קרובות זה קשור למערכת של שיטות רוחניות המבוססות על האמונה שהעולם החומרי הוא אשליה, ושאפשר להתעלות אל המציאות האמיתית. זה נהוג בהודו כבר למעלה מ-3,000 שנה והשפיע על דתות אחרות כמו בודהיזם וג'ייניזם.

הטנטרה מדגישה את החשיבות של איזון החיים הרוחניים של האדם עם חיי המין שלו, כי הם מאמינים שזה יוביל להארה. מטרת הטנטרה היא להשיג מצב זה של הארה על ידי ביצוע טקסים ומנהגים מסוימים. הטנטרה גם מלמדת אנשים איך להשתמש באנרגיה המינית שלהם כדי להשיג הארה זו.

טנטרה היא תרגול רוחני בן אלפי שנים. זה היה נהוג במקור בהודו ובטיבט. התרגול הותאם לצרכים של אנשים החיים בעולם המערבי.

הטנטרה מלמדת אותנו כיצד להשתמש באנרגיה המינית שלנו להתפתחות אישית וצמיחה רוחנית. הטנטרה מלמדת אותנו כיצד לשלוט באנרגיה המינית שלנו ולהשתמש בה לריפוי עצמנו ואחרים.

ישנן טכניקות רבות שניתן להשתמש בהן בתרגולים טנטריים, אך הפופולריות שבהן הן עבודת נשימה, מדיטציה, יוגה, עיסוי, סקס פולחני, מזמורים והדמיה.

טנטרה היא תרגול רוחני שמקורו בהודו העתיקה. זה חלק מההינדואיזם, הבודהיזם והג'יניזם. מטרת הטנטרה היא לשבור את מעגלי הסבל על ידי ביטול רצונות והיקשרות.

המילה טנטרה באה מהמילה "טנטרם" בסנסקריט שפירושה "לטוות". הכוונה היא לשזירה של היבטים וממדים שונים של החיים.

הפרקטיקה פותחה בהודו בסביבות שנת 500 לספירה, אך ייתכן שהיא הייתה קיימת גם מאות שנים לפני אותה תקופה.

טנטרה היא מילה בסנסקריט שמשמעותה הרחבה, התרחבות או התפתחות.

טנטרה היא גם שמה של מסורת הינדית ובודהיסטית המשתמשת במדיטציה כדי להגיע להארה. הוא הוצג לראשונה בטקסטים הוודיים ולאחר מכן הפך לחלק רב השפעה בתרבות ההודית.

טנטרה היא לא רק פרקטיקה דתית אלא גם צורת אמנות הודית עתיקה הכוללת ציור, פיסול, שירה, דרמה, ריקוד ומוזיקה. הצורה הפופולרית ביותר של אמנות טנטרית היא גילופי המקדש שנמצאים כמעט בכל המקדשים ההינדיים.

טנטרה היא סוג של הינדואיזם המבוסס על הרעיון של הבאת איזון לגוף, לנפש ולנפש. הטנטרה מגיעה מסנסקריט שפירושה "ארוגים יחד". מאמינים שכל בן אדם מורכב משלוש אנרגיות עיקריות:

1) האנרגיה הפיזית, הכוללת את הגוף והחושים

2) האנרגיה הנפשית, הכוללת מחשבות ורגשות

3) האנרגיה הרוחנית, הכוללת את הקשר שלנו עם אלוהים או ישויות רוחניות אחרות.

המטרה של הטנטרה היא להביא את שלוש האנרגיות הללו לאיזון כך שנוכל לחיות בהרמוניה עם עצמנו ועם אחרים.

טנטרה היא תרגול הודי עתיק של מדיטציה ומימוש עצמי. זהו טקס שבו המתרגל מנסה להגיע למצב של מודעות מאושרת באמצעות מדיטציה, מזמרים ויוגה.

המילה 'טנטרה' באה מהמילה הסנסקריט "tanoti" שפירושה 'לטוות'. מטרת הטנטרה היא ליצור איזון בין האנרגיות הנשיות והגבריות בתוך העצמי.

טנטרה היא תרגול רוחני שמקורו בהודו. זה נהוג במשך אלפי שנים ועדיין נפוץ היום.

המילה טנטרה פירושה "ארוגים יחד" ומתייחסת לתורות הרוחניות או הטקסיות של יוגה, מדיטציה ותרגולים אחרים. תרגול הטנטרה מתמקד בתרגילי נשימה, תרגילים גופניים וטקסים שלדעתם מובילים להארה.

תרגולים טנטריים כוללים שימוש במנטרות (מילים קדושות), כמו גם טכניקות הדמיה על מנת להשיג מצב תודעה טרנסצנדנטי הנקרא סאמאדי.

טנטרה היא תרגול של שימוש בטכניקות רוחניות כדי לשלוט בנפש ובגוף למימוש עצמי. מקורו בהודו ולימד אותו שיווה, שהייתה לו אישה בשם שאקטי.

טנטרה היא תרגול ששורשיו בהינדואיזם ובבודהיזם. המילה טנטרה באה מהמילה "טנטרה" בסנסקריט שפירושה "לטוות, להרחיב או להרחיב".

תרגולים טנטרים נעשים בדרך כלל עם בן זוג, כאשר בני הזוג מתמקדים במודעות שלהם לגוף ולנשימה תוך התמקדות גם בגוף ובנשימה של האדם האחר. ישנם סוגים רבים ושונים של פרקטיקות טנטריות, אך לכולם יש את אותה הנחת יסוד של התמקדות במודעות הדדית.

טנטרה היא צורה של רוחניות שמקורה בהודו. היא קיימת יותר מ-5,000 שנה והיא אחת הדתות העתיקות בעולם. המילה טנטרה באה מהמילה הסנסקריט "טנוטי" שפירושה התרחבות. טנטרה שואפת ללמד אנשים כיצד להרחיב את התודעה שלהם, תוך כדי חיים בעולם הזה.

ישנם היבטים רבים ושונים של הטנטרה, אך אחד מהם הוא ההתמקדות באנרגיה מינית כדי להביא לצמיחה והארה רוחנית. המטרה של הטנטרה היא לא רק על מין או הנאה מינית, אלא על שימוש באנרגיה מינית ככלי להתעוררות והארה רוחנית.

השימוש באנרגיה מינית ככלי להתעוררות והארה רוחנית הוא מה שעושה את הטנטרה כל כך שונה מצורות אחרות של רוחניות או דתות שיש להן

טנטרה היא פילוסופיה הינדית המלמדת שהעולם הוא אלוהי ושכל ההיבטים של העולם הם קדושים. הוא מלמד שהגוף קדוש ויש לעבוד אותו כמקדש. זה גם מדגיש על אהבה, חמלה, שמחה וחופש.

שורשיה של טנטרה בהינדואיזם, אך היא אומצה גם על ידי תרבויות אחרות כולל בודהיזם, ג'יניזם, סיקהיזם, טאואיזם וכן כמה מערביים. המילה "טנטרה" פירושה "אריגה" או "נול".

ניתן לאתר את מקורות הטנטרה לתקופה הוודית שהייתה לפני כ-4000 שנה. זה היה כאשר ההינדואיזם הופיע לראשונה, ובסביבות הזמן הזה נהגו לראשונה טקסים טנטריים בהודו. הטקסים בוצעו על ידי כמרים אשר

טנטרה היא ענף של הינדואיזם, בודהיזם וג'יניזם. פרקטיקות טנטריות הונהגו בהודו לא יאוחר מהמאה ה-5 לספירה על ידי מורים שונים, כולל בודהיסטים, הינדים וג'ינים.

טנטרה היא תרגול רוחני המבקש ליישר את הגוף, הלב והנפש עם המקור האוניברסלי של אנרגיה או כוח חיים הנקרא "פראנה" או "שאקטי". באמצעות התאמה זו ניתן להתעלות מעל רמת התודעה הארצית כדי להגיע לרמה גבוהה יותר של תודעה (או הארה). שיטות טנטריות משמשות להשגת ידע עצמי על הטבע האמיתי של האדם, כמו גם להנעת עצמך לקראת מצבים גבוהים יותר של הארה.

טנטרה היא מילה בסנסקריט שפירושה "ארוגים יחד" או "הרחבה". זוהי מסורת רוחנית בהודו שמטרתה לחקור את הגוף האנושי ואת הפוטנציאל שלו לחוויה רוחנית.

טנטרה היא מילה בסנסקריט שפירושה "ארוגים יחד". זהו תרגול רוחני שמקורו בהודו לפני כ-5000 שנה. ישנם מספר ענפים של תרגול טנטרי, אך הנפוץ שבהם נקרא "קאמאנה" והוא מתמקד באנרגיה מינית.

טנטרה היא תרגול רוחני הודי עתיק עם שורשים שמקורם לפחות באלף השני לפני הספירה. המילה טנטרה באה מהשורש הסנסקריט "שיזוף", שפירושו "לטוות". מטפורת האריגה מתייחסת לתהליך של חיבור היבטים שונים של הווייתנו – גוף, נפש ורוח – על מנת ליצור אחדות או שלמות בתוכנו.

בהינדואיזם, טנטרה מתייחסת לז'אנר של כתבים אזוטריים העוסקים בפולחן פולחני

טנטרה היא מסורת רוחנית שמקורה בהודו. הוא מבוסס על הרעיון של קיומו של כוח חיים בסיסי, הנקרא "פראנה". תרגולים טנטריים מכוונים לשלוט בכוח החיים הזה ולהעלות אותו לרמות גבוהות יותר.

המילה טנטרה באה מהשורש "שיזוף" שפירושו "להרחיב, להתפשט או להרחיב". המטרה של תרגולים טנטריים היא להרחיב את האנרגיה הזו ככל האפשר.

טנטרה היא תרגול רוחני ומסורת הינדית שקשורה לרוב למין. זוהי אמנות עתיקה המלמדת את הקשר בין מיניות לרוחניות.

זה הרעיון שניתן להשתמש באנרגיה מינית כדי להשיג הארה רוחנית. טנטרה קיימת כבר אלפי שנים, אבל היא עדיין לא פופולרית בעולם המערבי.

המילה "טנטרה" מגיעה משתי מילים בסנסקריט: "טנוטי" שפירושה "להרחיב", ו"טראנה" שפירושה "לשחרר." המטרה של התרגולים הטנטריים היא להרחיב את המודעות שלך ולשחרר את עצמך מחסימות מנטליות כדי שתוכל יכול לחוות את החיים במלואם.

הטקסט הטנטרי הראשון נכתב בשנת 600 לפני הספירה על ידי חכם בשם פטנג'לי שכתב את היוגה סוטרות

טנטרה היא מילה הינדית שפירושה "נול" או "אריגה". הוא משמש גם לתיאור תרגול רוחני שמקורו בהודו ובטיבט, הכולל שימוש בחפצים פולחניים כמו מנדלות, ינטרות וסמלים אחרים.

הטקסים הטנטריים כוללים שימוש במנטרות, מודרות וסמלים אחרים כדי לייצג את האיחוד של אנרגיות גבריות ונשיות. זה נהוג במשך יותר מ-2000 שנה בהודו כמו גם בחלקים מסוימים של אסיה.

happy pregnancy wife and asian husband doing couple meditation in green park by sea beach

רוצים לחזור לחלק מסוים במאמר?